Kamyczkowy kalendarz adwentowy

Witamy grudniowo! I choć pogoda u nas za oknem iście wiosenna (powinnam zabrać się za mycie okien!), to jednak grudzień zawitał do nas, a wraz z nim w Kamyczkowej Chatce nastał czas adwentu. Tak w zasadzie pierwsza niedziela adwentu dopiero za dwa dni, ale już dzisiaj rozpoczęliśmy naszą rodzinną przygodę z pierwszym kalendarzem adwentowym.

P1200965.JPG

Już w zeszłym roku chodził mi po głowie ten pomysł, ale po pierwsze Miśka była jeszcze za mała, aby brać czynny udział w zadaniach adwentowych, a i nasze małe mieszkanko nie sprzyjało kolejnym dekoracjom. Teraz za to mam pole do popisu! I tak oto w jedno popołudnie powstał nasz kalendarz, choć muszę przyznać, że wszystkie jego elementy gromadziłam już od dłuższego czasu.

P1200928.JPG

P1200932.JPG

P1200937.JPG

Nasz pierwszy Kamyczkowy kalendarz adwentowy jest dość rozbudowany, pozwoliłam sobie na odrobinę szaleństwa. I tak każdego dnia w małej paczuszce Sarka znajdzie słodki upominek (czekoladowy mikołajek itp.), drobny prezencik i karteczkę z zadaniem.

Z prezentów przygotowałam:

 • drewnianą szopkę z figurkami firmy Janod (każdego dnia jedna figurka, na koniec oczywiście mały Jezusek); będziemy dokładać figurki do stajenki, bawić się nimi i oczywiście opowiadać na ile nam Miśka pozwoli,
 • kolorowe pieczątki ze zwierzątkami,
 • świąteczne karty do gry w memo,
 • pluszowe pomponiki, z których wykonamy choinkę;

  P1200933.JPG

  P1200942.JPG

  P1200943.JPG

  P1200939.JPG

Sarunia ma zatem słodkości i upominki, ale dla rodziców też coś się znalazło. Lubimy spędzać czas całą rodziną, ale lubimy być też tylko we dwoje. W tym całym przedświątecznym zamieszaniu warto się trochę zatrzymać i pobyć razem. I temu mają służyć właśnie nasze codziennie wyzwania. Są one przeróżne, od wspólnego czytania i rozważania fragmentów Pisma Świętego, poprzez wzajemne drobne przyjemności i czułości, do planowania wspólnych wieczorów tylko razem.

P1200940.JPG

P1200947.JPG

Sarka też ma zadania na adwent, a jakże! Nie umieściłam ich jednak w naszym kalendarzu, bo trudno mi z góry założyć, którego dnia co będziemy robić. To wszystko zależy od pogody, czasu, którym będziemy dysponować i oczywiście nastroju samej zainteresowanej. Dlatego też Sarkowo-rodzinne zadania adwentowe przygotowałam w formie listy zadań, która wisi na ścianie. Codziennie przy wspólnym śniadaniu będziemy planować, który punkt realizujemy tego dnia.

P1200998.JPG

Ponadto mam przygotowanych wiele kolorowanek, naklejanek i książeczek, które nie zmieściły się do kalendarza. Sarunia co jakiś czas w naszej magicznej skrzynce świątecznej będzie znajdować tego typu niespodzianki do wspólnego wykorzystania w adwencie i w okresie świątecznym.

P1210003.JPG

To będzie piękny czas!

PS O naszym pupilu też pamiętamy, a co! Wspominałam przecież, że tegoroczny adwent obchodzimy w tym roku na bogato! 😉 😉 😉

P1210002.JPG

P1200961.JPGP1200962.JPGP1200967.JPGP1200972.JPGP1200963.JPGP1200965 (1).JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: