Wybór

A jeśli jako dziecko wiedziałabym, co znajdę pod choinką, cieszyłabym się?

A jeśli jako nastolatka wiedziałabym, kiedy chłopak pocałuje mnie pierwszy raz, niecierpliwiłabym się?

A jeśli zdając egzaminy wiedziałabym, że sobie poradzę. nie uczyłabym się?

A jeśli znałabym zakończenie każdej czytanej książki, oglądanego filmu, byłby sens oczekiwania na rozwój wydarzeń?

A jeśli wiedziałabym, że jest ryzyko powtórki, starałabym się dalej?

Jestem nosicielką wadliwego genu. Dowiedzieliśmy się wczoraj. Mąż jest bardzo spokojny, to przecież tak niewiele zmienia. Staramy się dalej. Nie wiemy co będzie jutro, co nas czeka za miesiąc, dwa, dziesięć. Ale przecież w tej niewiedzy nie różnimy się niczym od wszystkich pozostałych rodziców na świecie. Nikt przecież nie zna przyszłości.

Kiedy ludzie dowiadywali się, że robimy badania genetyczne, zachęcali mówiąc, że przynajmniej będziemy wiedzieli czy jeszcze możemy starać się o kolejne dzieci. A dla nas to zupełnie niczego nie zmienia. Z wiedzą czy niewiedzą – chcemy mieć dzieci. Takie, jakie zostaną nam przeznaczone. Takie, które zostaną z nami tyle właśnie, ile trzeba.

Wcześniej, kiedy byłam w pierwszej ciąży i wszystko miało być takie piękne i kolorowe – miałam mnóstwo planów na przyszłość. Mieliśmy wybrane imię, wózek, przedszkole, zajęcia dodatkowe i szkołę podstawową. Zatraciliśmy się zupełnie w planach i marzeniach zupełnie zapominając o jednym – to nie my decydujemy. Jest Ktoś ponad tym wszystkim, kto ma swój własny plan. Najlepszy. I choćbyśmy walili głową w mur próbując przekonać Go do naszego planu – przychodzi pora na akceptację tego, co dla nas przygotował. I wiarę, ogromną wiarę w to, że On wie lepiej. I my kiedyś zrozumiemy.

16235493437_317f645d3f_k

SONY DSC

6 myśli na temat “Wybór

Dodaj własny

  1. Starania o dziecko niosą ze sobą często mnóóóóóóóóóóóóóóóóóstwo pokory… coś o tym wiem, choć w porównaniu z innymi parami, które starają się latami o upragnione maleństwo, to pikuś, ale mimo wszystko… 😦
    Mam nadzieję, że tam na górze znajdzie się dla Was wymarzony przez Was plan ;*

    Polubienie

  2. Zgadzam się. Nikt z nas nie zna przyszłości. Nie wiemy, co przyniesie kolejny dzień. Tak sobie myślę, że chyba łatwiej żyć z niewiedzą niż wiedzieć, co się wydarzy i kiedy. Dzięki temu cały czas można mieć nadzieję, że będzie dobrze.
    Plan przygotowany dla każdego z nas nie zawsze jest łatwy do zaakceptowania. Ja nauczyłam się pokory przed tym co niesie los. Nauczyłam się, że nie można mieć wszystkiego na zawołanie, na już/teraz. Czasem trzeba poczekać. Trzeba włożyć sporo energii i pracy. I najważniejsze – dążyć do celu i wierzyć, że na końcu nawet trudnej drogi czeka na nas coś dobrego.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: